Zabierzemy Was na dzień pełen aktywności z przepięknymi widokami. Najpierw spacer po Rajskiej Dolinie, gdzie pomoczymy nogi w rzece i zjemy lunch z pięknym widokiem na dolinę. Następnie przejedziemy przez berberyjskie wioski, odwiedzimy farmę bananów i dojedziemy na wydmy w Parku Narodowym Tamri. A tam wizyta i przepiękna zdjęcia w kanionie i szaleństwo na wydmach. Sama droga do Tamri to piękne przeżycie. Klify, plaże, argonowce.
Joga na szlaku Berberyjskich Nomadów
termin: 8 – 15 marca 2024
Zabierzemy Was w podróż kulturową, widokową, kulinarną i duchową.
Odwiedzimy magiczny Marakesz , przepiękną dolinę rzeki Dades i bajeczną Saharę.
Na wyprawę zapraszają Was: Magdalena – Instruktor Jogi i Agnieszka – organizator wypraw w Maroku.
08/03 – przywitanie w Marakeszu, kolacja, wieczór na placu Jaama El Fna, nocleg w hotelu 3* w samym centrum Mediny
09/03 – zwiedzanie Marakeszu, nocleg w hotelu 3* w samym centrum Mediny
10/03 – po śniadaniu przejazd do Ourzazate, zwiedzanie ksar Ait Bin Haddou, nocleg w tradycyjnym berberyjskim domu w ecolodge
11/03 – dolina Dades – wąwóz Todra, Kaalat M’guna, nocleg w kasbah
12/03 – Sahara – Erg Lihudi, nocleg w namiotach berberyjskich na pustyni
13/03 – Sahara – Erg Chigaga, nocleg w namiotach berberyjskich na pustyni)
14/03 – powrót do Marakeszu, nocleg w hotelu 3* w samym centrum Mediny
15/03 – wylot
Co zawiera cena:
✓ Transfer z / na lotnisko w Marakeszu
✓ noclegi wg programu
✓ wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja
✓ zajęcia z jogi
✓ transport
✓ opiekępolskiegopilota
Czego nie zawiera:
✓ Biletu lotniczego
✓ ubezpieczeniapodróżnego
✓ napojównatrasie
✓ biletów wejściowych do zabytków
Wypoczynek nad oceanem połączony z jazdą konną, surfingiem i zwiedzaniem. Zapraszamy na wyprawę konną połączoną z wypoczynkiem nad oceanem w dwóch lokalizacjach: Tafdna i Sidi Kouki. To okolica szerokich, długich i pięknych plaż, berberyjskich wiosek, klifów i wydm. Galopy malowniczymi piaszczystymi plażami, przemierzanie wydm, rajd konny wśród drzew arganowych. Surfing przy zachodzie słońca, zwiedzanie portowego miasta Essaouira. Proponujemy wypoczynek połączony z rajdem konnym, nocleg obozie oraz w komfortowej willi z basenem. Jest to opcja dla całych rodzin i osób towarzyszących, również nie jeżdżących konno.
Wypoczynek w siodle nad oceanem: 8 dni/7 nocy – zakwaterowanie w willach
Dzień 1
Powitanie na lotnisku, zakwaterowanie w willi i powitalna kolacja.
Dzień 2
Przed południem ruszamy konno na rekonesans po okolicy. Cały dzień spędzimy w siodle, jedząc lunch w terenie. Odwiedzimy berberyjskie wioski, gaje arganowe a wieczorem zjedziemy wydmami na plażę aby podziwiać zachód słońca. Przez niektóre osoby plaża Tafdna jest zwana plażą osłów, ze względu na ich ogromną ilość w tej okolicy.
Dzień 3
Ranne ptaszki zapraszamy na wschód słońca na plaży. Po śniadaniu siodłamy konie i ruszamy w teren który zakończymy kąpielą w oceanie z końmi. Po lunchu czas wolny na plażowanie.
Dzień 4
Surfing, jazda konna i kolacja przy ognisku na plaży na której posmakujemy ryb wyłowionych przez lokalnych rybaków .
Dzień 5
Dzień rajdowy. Tego dnia przenosimy się do naszej drugiej lokalizacji czyli Sidi Kouki. Cały dzień spędzimy w siodle odwiedzając lokalnych rolników, gaje arganowe, klifi i plaże. Lunch zjemy po drodze a kolację w willi.
Dzień 6
Pierwsza część dnia to czas na relaks, kąpiel w oceanie i spacery. Lunch możemy zjeść w willi lub opcjonalnie (jako opcja dodatkowa) w porcie w Essaouria, do której udamy się na zwiedzanie. To piękne portowe miasto zachwyca murami fortecznymi, uliczkami i sklepikami. To tu kręcono Grę o tron i Otella. To stąd są charakterystyczne zdjęcia z niebieskimi łódkami.
Dzień 7
To ostatni dzień w siodle. Po śniadaniu ruszymy niezwykłą plażą – długą, szeroką z pięknym piaskiem, raz za razem puszczając się w galop. Po lunchu dla chętnych opcja dodatkowa – wizyta w kooperacie gdzie wytwarzany jest olej arganowy i kosmetyki. W willi zjemy pożegnalną kolację.
Dzień 8
Tego dnia zapewniony jest transfer na lotnisko do Agadiru lub Marrakeszu, gdzie się pożegnamy.
Cena: 2800 pln/os
2300 pln/os
Terminy:
10.07 – 17.07.2022
15.07 – 22.07.2022
07.08 – 14.08.2022
14.08 – 21.08.2022
Rajd konny w sercu marokańskiego Atlasu Wysokiego u podnóża Toubkal, najwyższego szczytu w Afryce Północnej (4167 m). Na końskim grzbiecie przemierzysz najbardziej alpejskie krajobrazy Maroka. Odkryj wysokie płaskowyże i zapomniane doliny Maroka. Liczne ziemne i kamienne wioski przylegające do zboczy górskich witają populację Berberów o wielowiekowych tradycjach. Zielona przyroda w połączeniu z wysokimi górami dostarczy niezapomnianych wrażeń.
Szlak wokół Toubkal: 8 dni/7 nocy – 6 dni w siodle, 5 nocy obozowych
Dzień 1: Marrakesz – Tahanaout
Przylot do Marrakeszu i przejazd w góry do bazy na pierwszy nocleg. Kolacja i nocleg w Terres d’Amanar
Dzień 2: Terres D’amanar – Azib Tatult
Pierwszy dzień poprowadzi nas szlakiem i przez podnóża gór Atlas, aż dotrzemy do miejsca biwakowego obok wioski Tatult.
Dzień 3: Azib Tatult – Tassa Ouirgane Saline
Kontynuujemy jazdę szlakiem, aby wspiąć się ścieżką w kierunku płaskowyżu N’Kik. Stamtąd będziesz miał spektakularne widoki na dolinę Amizmiz i jezioro Takerkoust. Po przełęczy Tizi N’Ousaud zatrzymujemy się na przerwę piknikową. Po południu schodzimy szlakiem i podążasz ścieżką przez las thuya i zielone dęby, aby dotrzeć do miejsca biwakowego przy wiosce Tassa Ouirgane Saline.
Dzień 4: Tassa Ouirgane Saline – Tizi Zougarine
Tego dnia przejedziemy przez dolinę Tassa Ouirgane i będziemy cieszyć się świeżym powietrzem nad Azzadne Oued (rzeką) z pięknymi berberyjskimi wioskami. Piknik nad rzeką w Azerfssane. Popołudnie spędzimy w dolinie Azzadne po górskich ścieżkach, a nastepnie wyruszymy szlakiem do wioski Tiziane. Nocleg w pokojach gościnnych.
Dzień 5: Tizi Zougarine – Ounskra
Rano ruszamy na wspinaczkę w kierunku przełęczy Tizi N’Oudide (na wysokości 2100m). Następnie zjazd do wioski Matate z widokiem na dolinę Gheghaya. Zapraszamy na piknik nad rzeką w Aguerssiwale. Po południu my i nasze konie wspinamy się ponownie na przełęcz Aguerssiwale, a następnie wzdłuż wspaniałej doliny D’Imnane z małymi wioskami położonymi u podnóża gór. Nocleg ponownie w pokojach gościnnych.
Dzień 6: Tachdirte – Tiselit
Dziś dotrzemy do Tizi N’Addi (3100 m), z którego roztacza się wspaniały widok na Atlas Wysoki i szczyt Toubkal (4167 m, najwyższy w Afryce Północnej). Następnie jedziemy przez płaskowyż Oukaïmeden, który jest ośrodkiem sportów zimowych a piknik będzie tuż za przełęczą Tizi 'N Ouka (2800 m). Po południu zjedziemy szlakiem z widokiem na równinę Haouz, aż dotrzemy do Tiselit, gdzie zostanie rozłożony obóz.
Dzień 7: Tiselit – Terre D’Amanar
Ostatniego dnia jazdy zabierzemy Was do wioski Asni przez las dębów i jałowców. Zróbimy piknik w cieniu sosen Alep u podnóża Djebel Choucht. Po południu nacieszysz się ostatnimi galopami na szlaku, wracając do Terres d’Amanar. Kolacja i nocleg w Terres d’Amanar.
Dzień 8: Terres d’Amanar – Lotnisko
Śniadanie i transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów.
Cena: 3600 pln/os
Terminy:
29.05 – 5.06
12.06 – 19.06
26.06 – 3.07
Dolina Róż – inaczej zwana Doliną tysiąca kazb. Zapierające dech w piersiach miejsce slynace z plantacji róży damasceńskiej, słynnej na całym swiecie. To stąd pochodzą kwiaty, z których pozyckuje się olejki i wode różaną do wyrobow kosmetycznych i spożywczych. Dolina rzeki Dades. Największe wrażenie w dolinie robią zapierające dech w piersiach krajobrazy. Soczysta zieleń roślin porastających jej dolne obszary, błękit wijącej się rzeki i kontrastujące z nimi pomarszczone, pomarańczowo-żółte zbocza. Dolina zamieszkana jest głównie przez Berberów. Ich wioski to w większości przypadków typowe ksary, nazywane tutaj tighermatine. Na zboczach doliny wzniesionych jest też bardzo dużo kazb. Z tego powodu Dolina Dades przybrała swoją kolejną nazwę, czyli „Dolina Tysiąca Kazb”.
SZLAK W DOLINIE RÓŻ: 8 dni/7 nocy – 6 dni w siodle, 5 nocy obozowych
Dzień 1: Przylot na lotnisko w Marrakeszu
Przylot i transfer do bazy w Skoura, gdzie czekać będzie tradycyjna kolacja.
Dzień 2: Skoura – Aghbalou
Przejedziemy przez gaj palmowy Skoura i suche płaskowyże Aït Saïd Oumanssour Po południu pokonujemy pustynny płaskowyż, gdzie mamy swój pierwszy biwak, u podnóża gór Atlasu Wysokiego.
Dzień 3: Aghbalou – Aguerd
Rano przekroczymy płaskowyże Tamassent, by dotrzeć do Toundount. Otaczać nas będą zapierające dech w piersiach widoki na dolinę migdałowców. Po południu będziemy cieszyć się ładnymi długimi galopami po dużym płaskowyżu, aż dotrzemy do wioski Tiflit. Następnie wspinamy się wąwozami, aby spędzić wieczór i noc w obozie obok wioski Aguerd.
Dzień 4: Aguerd – Taoujgalt
Dzisiaj przejedziemy wzdłuż Nait Tounert i miniemy wiele wiosek z pięknymi widokami na uprawne tarasy. Po piknikowym obiedzie przejedziemy przez płaskowyż, a następnie na przełęcz z widokiem na dolinę Azaghar-N-Aiguer. Na koniec pojedziemy wąską ścieżką, która prowadzi do naszego miejsca biwakowego. Nocleg w obozie.
Dzień 5: Taoujgalt – Agouti
Dziś w dolinie Assif El Qati zobaczymy wiele przykładów pięknej architektury typowego ksour (zamku) południowego Maroka. Wyglądają spektakularnie na zielonym tle ich ogrodów i klifów w kolorze ochry, za którymi być może kiedyś mieszkali troglodyci. Obóz w Aguti.
Dzień 6: Agouti – Boutaghrar
Dobrze zachowane tradycyjne wioski będą częścią scenerii wzdłuż całej doliny El Qati. Ścieżki, którymi podążamy, są ogrodzone krzewami dzikiej róży, a w maju kwitnące róże wydzielają najdelikatniejsze perfumy na naszej drodze. Kalejdoskop kolorów – różowy dla róż, zielony dla plantacji i ochra dla skał – to zachwycający pokaz. Region słynie z plantacji róż. Esencja różana używana w dobrze znanych mieszankach perfum jest eksportowana na cały świat. Nocleg w obozie w drodze do Boutaghrar.
Dzień 7: Boutaghrar – Timstiquite – Warzazat
Opuszczamy orzeźwiający obszar rzeki M’Goun i jedziemy ścieżkami dla mułów, aż docieramy do wioski Timstiquite. Po obiedzie w dolinie ruszamy do Warzazat i reszta popołudnia to czas na lokalny hammam.. Kolacja i nocleg w hotelu w Warzazat.
Dzień 8: Warzazat – Lotnisko
Śniadanie i transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów.
Cena: 3600 pln/os
Terminy:
20.04 – 27.04.2022
01.05 – 08.05.2022
15.05 – 22.05.2022
Jazda w Atlasie Średnim pozwoli Ci odkryć region mało turystyczny, ale o niezwykłym uroku i wielu atrakcjach: oczywiście charakterystyczne lasy cedrowe; nagie płaskowyże, gdzie dominuje pasterstwo i gdzie zboża są nadal uprawiane w archaiczny sposób, z torfem i sierpem; i piękne małe górskie jeziora, na skraju których jada się obiad. Ta trasa rajdu to: wspaniałe lasy cedrowe, jeziora, odkrycie Fezu i jego medyny.
Szlak wśród jezior, cedrów i małpek: 8 dni/7 nocy – 6 dni w siodle, 5 nocy obozowych
Dzień 1: Przyjazd i powitanie w Fezie
Odbiór z lotniska w Fez i transfer do centrum miasta kilka kroków od Medyny. Po przybyciu będziesz mógł odkryć to dwunastoletnie cesarskie miasto z największą w Maghrebie medyną o 9000 alejkach.
Dzień 2 : Fez – Transfer do – Boumzil : 3 ½ godziny jazdy
Rano przejazd minibusem z Fezu do Khenifry, przejazd przez region rolniczy, gdzie sadownictwo jest wysoko rozwinięte, z krótkim postojem w Ifrane, marokańskiej Szwajcarii.
Po dołączeniu do ekipy obozowej i zjedzeniu obiadu, siodłamy konie i ruszamy. Ta półetapowa, 33,5 godzinna trasa wije się przez uprawiane wzgórza, aż do biwaku ustawionego w pobliżu wiosek Boumzil, gdzie jest prąd i przekaźnik internetowy, ale nie ma bieżącej wody. Jednak woda płynie zewsząd w Atlasie Środkowym, nazywanym „wieżą ciśnień” Maroka.
Dzień 3: Od upraw do wspaniałych lasów cedrowych: 7 godzin jazdy
Około 7 godzin jazdy w ciągu dnia, równo podzielone między poranek i popołudnie. Najpierw przechodzi się przez szereg rolniczych dolin, zanim zbliżymy się do lasu aby zachwycać się stuletnimi cedrami. Lunch spożywany jest na skraju trzech urokliwych jezior Tiguelmamine, których wody są tak przejrzyste, że błędem jest nie skorzystać z kąpieli.
Następnie przemierzymy bardzo spokojne tereny rolnicze, z rozproszonym siedliskiem pełnym owiec, krów, osłów i mułów. Następnie musimy pokonać trudną wspinaczkę, aby przekroczyć górę i otworzyć się we wspaniałym lesie cedrów, dębów ostrolistnych i jałowców, zanim dotrzemy do wysublimowanego płaskowyżu Ajdir, miejsca biwaku. Rajskie miejsce z rozległymi płaskimi, trawiastymi terenami, idealne na ostatnie galopy dnia.
Dzień 4: Ajdir – Aït Atmane: 5 godzin jazdy
Poranek spędzamy w całości w majestatycznym lesie cedrowym, z których niektóre mogą mieć 600 lat, do 70 m wysokości, ale niestety wiele z nich jest okaleczonych. Berberowie rzeczywiście przyjęli zwyczaj rozpalania ognisk w swojej bazie, aby zbierać miód. Ten krótki etap 2,5 godz prowadzi nas na brzeg wielkiego jeziora Aguelmame Azigza, gdzie wita nas kolonia małp, wcale nie nieśmiałych, które przychodzą po jedzenie i dają się sfotografować. Ładne miejsce ponownie na lunch.
Długi, popołudniowy odcinek, trwający 4 godziny, odbywa się zasadniczo w ogromnym zagłębiu rolniczym, gdzie ludność jest zajęta utrzymaniem i uprawą ręcznie działek zbyt małych i zbyt nachylonych, aby umożliwić dostęp do jakichkolwiek maszyn. Przekraczanie małych wiosek, w których licznie występują bociany, sprawia, że doceniamy – tam jak gdzie indziej – życzliwość Marokańczyków.
Biwak jest ustawiony w pobliżu wiosek Aït Atmane, wzdłuż rzeki, którą doceniają konie.
Dzień 5: Aït Atmane – Plateau d’Ounane: 5 godzin jazdy
Rano postój 3 godzinny, głównie w pięknym lesie z przewagą cedrów, z przyjemnymi polanami i na szerokim niezbyt kamienistym szlaku. Lunch jedziemy jak zwykle w kierunku jeziora Aguelmame Wiwane, gdzie można spędzić długą, przyjemną chwilę, o ile etap popołudniowy ma tylko około dziesięciu kilometrów. Następnie jeździmy głównie po płaskich, wysokich płaskowyżach otoczonych owczarniami, co pozwala nam galopować, pokonując niezliczone stada owiec czarnogłowych i wszelkiego rodzaju ptactwa wokół jeziora N’Ifaghrioune.
Na płaskowyżu Ounane, miejscu naszego biwaku, pośrodku znajduje się nawet mały staw do nawadniania stad. Kolejne wspaniałe miejsce, idealne do galopowania i spędzenia wspaniałego wieczoru.
Dzień 6: Płaskowyż Ounane – Azaghar: 5 ½ godziny jazdy
Po przekroczeniu płaskowyżu Ounane rozpoczynamy długie zejście w lesie dębów ostrolistnych, szeroką ścieżką, umożliwiającą przeprawę przez sępy. Potrzebne są trzy godziny, aby dotrzeć do pięknej doliny, gdzie wszędzie płynie woda i gdzie obfitują oleandry. Obiad jemy na brzegu rzeki, w pobliżu pięknej wioski Zaouit Ifrane, która znajduje się w niezwykłym miejscu.
Popołudniowy etap prowadzi nas przez przyjemny las na wysokim płaskowyżu, jak okiem sięgnąć, gdzie błyskotliwy galop zabiera nas do Azaghar, miejsca biwaku. Wędrówka kończy się apoteozą, do tego miejsce jest wspaniałe, na skraju lasu, z pięknymi trawnikami bez kamyków i bardzo zieloną trawą, która cieszy konie.
Dzień 7: Azaghar – Fez: 3 ½ godziny jazdy
Przez ostatnie pół dnia jeździmy na grzbiecie tego długiego płaskowyżu Azaghar, na rozległych obszarach trawiastych, na których obfitują owce; a może mamy szansę być świadkami strzyżenia owiec, przechodząc przez wsie owczarni. Stopniowo zbliżamy się do dużego jeziora Aguelmame Afenourir, gdzie czeka na nas ostatni lunch na łonie natury. To naturalne jezioro na wysokości 1800 m jest częścią Parku Narodowego Ifrane, ważnego przystanka dla ptaków wędrownych.
Powrót do Fezu minibusem po południu, trasą inną niż podróż przez okazałe lasy cedrowe. I wolny wieczór przed wyjazdem następnego dnia.
Jour 8: Fez – Lotnisko
Śniadanie i transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów.
Cena: 4000 pln/os
Terminy:
28.08 – 4.09.2022
15.09 – 22.09.2022
Zdobądź z nami Jebel Tubkal i podziwiaj widoki z najwyższego szczytu Maghrebu i Afryki Północnej.
Spędź 2 niezapomniane dni w Wysokim Atlasie. Zachwyć się wspaniałymi widokami, skorzystaj z berberyjskiej gościnności i wejdź na szczyt góry Tubkal.
Rano ruszamy z Agadiru lub Marrakeszu do wioski Imlil, która jest najdalej wysuniętym miejscem, do którego dojeżdżają samochody. Tu zaprosimy Cię na herbatę i lunch, po którym wyruszymy w góry. Po 5-6 godzinach trekkingu dotrzemy do małego schroniska pod szczytem góry Tubkal. To będzie nasze miejsce noclegowe, w którym ugościmy Was kolacją.
Drugiego dnia dojdziemy s na najwyższy szczyt Maghrebu. Ta wspinaczka nie wiąże się z żadnymi większymi trudnościami. Szczyt góry Tubkal jest szeroki, a końcowy odcinek trasy tam prowadzącej niezbyt stromy. Wysiłek bardzo się opłaci. Zachwycą Cię zbocza górskie po drugiej stronie jeziora d’Ifni. Po zdobyciu najwyższego szczytu Afryki Północnej zejdziemy do wioski Imlil, skąd wyruszymy w drogę powrotną. Wędrówka drugiego dnia potrwa około 8 godzin. Pokonasz dodatkowe 1000 metrów w górę, a w dół – w sumie około 2468 metrów.
Cena zawiera: posiłki i wodę do picia, nocleg w schronisku
Cena: 200€/os
Są osoby, dla których być w Maroku i nie widzieć Sahary, to tak jak być w Paryżu i nie zobaczyć wieży Eiffla. Dla miłośników przygód oraz surowych krajobrazów górskich i pustynnych to wycieczka z kategorii MUST. Nasza przygoda rozpoczyna się w Agadirze lub Marrakeszu. Aby dotrzeć na pustynię, przeprawiamy się przez góry Atlas, które same w sobie stanowią niezwykłą widokową atrakcję. Nie bez powodu naszą podróż odbywamy autami 4×4 – skaliste formacje z nieutwardzonymi szlakami, piaszczyste połacie wymagają odpowiedniego sprzętu motoryzacyjnego. Docierając do miasta Warzazat (Ouarzazate), zwanego filmową stolicą Maroka, stajemy u bram pustyni. Stąd już niedaleko do celu. Widok zachodu słońca nad oceanem lśniącego piasku jest wart każdego przejechanego kilometra.
Odwiedzimy słynne ergi – czyli zapierające dech w piersiach wydmy. Odbędziemy przejażdżkę na wielbłądach a noc spędzimy w tradycyjnych berberyjskich namiotach.
Pierwszy dzień to przejazd przez góry Atlas. Mijając Tazenahkt i Taliouine, dojeżdżamy do Ouarzazate, czyli miasta w południowej części Maroka, zwanego także „bramą na pustynię”. Lunch zostanie zapewniony w Ait Ben Haddou, najpiękniejszej kasbie na południu Maroka, słynnej m.in. z filmu Gladiator, następnie zostaniemy na noc w hotelu w Ouarzazate.
Następnego dnia opuszczamy Ouarzazate i wyruszamy dalej – przez Zagorę i M’hamid (ostatnią marokańską wioskę), przekraczając liczne kasby, góry, doliny i oazy, a także gaje palmowe i ochrowe wioski, które są urokiem tego regionu – aby dotrzeć do Ergu Chigaga. Z Zagory będziemy jechać pustynnymi bezdrożami. To ogromna frajda dla tych, którzy uwielbiają przygodę motoryzacyjną. Na miejscu zjemy lunch. Popołudnie i wieczór to czas na relaks i kolację pod gwiazdami.
Po śniadaniu i przejażdżce na wielbłądzie o wschodzie słońca wrócimy do Agadiru, z wieloma przystankami po drodze, na przykład w Tiout. W wiosce Ali Baby i wiosce czterdziestu rozbójników zjemy na pyszny obiad. Powrót do hotelu planowany jest około godziny 7 wieczorem.
Cena zawiera pełen pakiet z noclegami i wyżywieniem
Cena: od 100€/osoba
Dołącz do nas na całodzienną wycieczkę po górach. Będziemy poznawać miejscową roślinność, może spotkamy pasterza wypasającego kozy i owce, a może nomadów. Zjemy lunch pod parasolem drzew arganowych.
Zabierzemy Cię na cały dzień wędrówki po górach, z których roztacza się obłędny widok na ocean. Opowiemy o lokalnej faunie i florze. Pokażemy życie rodowitych Berberów. Trasę dobierzemy według potrzeb i możliwości uczestników.
Cena zawiera: lunch, wodę pitną
Cena: 40€/os
Termin: dowolny, do uzgodnienia
Szaleństwo na wydmach nad oceanem. Miejsce, które łączy ze sobą dwa żywioły Maroka – ocean i pustynię. Odwiedź z nami Tamri National Park, który zapewnia moc wrażeń. Zapewniamy niezapomniane widoki i ekscytującą aktywność. Idealne miejsce do spędzenia aktywnego czasu i poczucia klimatu pustyni.
Położony u wybrzeży Północnego Atlantyku Park Narodowy Tamri to nie tylko piękne wydmy nad samym oceanem, ale przede wszystkich dom dla bardzo rzadkich gatunków ptaków, o których mówi się, że żyją tylko w Maroku, w tym ibisów łysych. Jest to raj nie tylko dla obserwatorów skrzydlatych przyjaciół, ale również amatorów aktywnego wypoczynku. Zjazd na desce z wydm to niezapomniana przygoda dla każdego. Na zakończenie dnia prawdziwy spektakl zapewni zachodzące nad wydmami i oceanem słońce. Przed wyjazdem odwiedzimy kanion, z którego przywieziecie przepiękne zdjęcia.
Cena zawiera: sprzęt, transport, przewodnika
Cena: 35€/os
Termin: dowolny, do uzgodnienia